Projekty

Skład czasopisma już od 25 zł netto za stronę!
Portfolio

Projekty i skład

Image

Franczyza & Biznes

Zakres prac: skład i odświeżenie makiety czasopisma. Zaprojektowanie nowego logo oraz reklam wewnętrznych. Czasopismo zyskało nowocześniejszy wygląd, modniejsze i czytelniejsze fonty. Tematyka: „Franczyza & Biznes” dwumiesięcznik poświęcony wyłącznie tematyce franczyzy, który poprzez praktyczną wiedzę będzie dostarczał niezbędnych informacji dla tych, którzy chcą rozwijać swój biznes w oparciu o franczyzę, jak również dla tych, którzy chcą kupić licencję franczyzową. Klient: ARSS sp. z o.o

Image

Biuletyn Szejk

Zakres prac: skład i łamanie numerów czasopisma. Tematyka: Szejk informator techniczny. Klient: PGNiG Oddział Zielona Góra

Image

BudNews Magazine

Zakres prac: projekt, skład i łamanie czasopisma w wersji cyfrowej. Tematyka: BudNews to czasopismo dla branży budowlanej i prywatnych inwestorów, zajmujące się tematyką związaną z budową domu, instalacjami, wnętrzami i architekturą. Klient: BudNews

Image

Smart

Zakres prac: skład i łamanie kilkudziesięciu numerów magazynu, wraz z projektem okładki i reklam wewnętrznych. Tematyka: Smart to pierwsze w Polsce czasopismo shoppingowe będące przeglądem najnowszego sprzętu i gadżetów techno. Prezentuje ceny, parametry techniczne oraz funkcje przedstawionych produktów. Klient: Agora S.A.

Image

Avanti

Zakres prac: skład kilku numerów czasopisma. Projekty reklam. Tematyka: Avanti największy w Polsce magazyn shoppingowy, który zapoczątkował nową kategorię w segmencie luksusowych miesięczników dla kobiet. Prezentuje nowe trendy, style, aktualne kolekcje i porady stylistów. Avanti przedstawia, co jest najmodniejsze i radzi, w co się ubrać, aby być na czasie. W magazynie można znaleźć również informacje o nowościach kosmetycznych, modnych fryzurach i makijażach. Klient: Agora S.A.

Image

Galeria

Zakres prac: skład kilkudziesięciu numerów kwartalnika. Odświeżenie makiety i okładki. Tematyka: Galeria to pierwszy na polskim rynku magazyn shoppingowy. Co kwartał prezentuje produkty do urządzania domu: od ciekawych propozycji mebli, przez najnowsze sprzęty, po artykuły dekoracyjne niezbędne do wyposażenia mieszkania. To nowoczesny, atrakcyjny graficznie magazyn, który prezentuje i opisuje produkty, przedstawia ich funkcje, zastosowanie oraz zawiera praktyczne wskazówki dla wszystkich poszukujących pomysłów na upiększenie domu. Klient: Agora S.A.

Image

Kurier Wolski – Chłodna

Zakres prac: skład i projekt gazety. Tematyka: Dwutygodnik informacyjny dla dzielnicy Wola Klient: Urząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Image

Apart, Trendy

Zakres prac: Projektowanie oraz skład. Tematyka: dodatki, inserty do czasopism. Klient: Agora S.A. – klienci zewnętrzni

Image

Reklama prasowa

Zakres prac: projekt. Klient: Fit & Easy

Image

Książka / Katalog

Zakres prac: projekt oraz skład. Tematyka: książka / katalog „Okna we wnętrzu” dla czasopisma „Cztery Kąty” Klient: Agora S.A.

Image

Advertorial: Majster Plus

Zakres prac: projekt. Tematyka: advertorial. Klient: Majster plus

Image

Reklama prasowa: Loreal

Zakres prac: Projekt. Klient: Loreal

Image

Czasopismo: psd. Photoshop

Zakres prac: skład numeru specjalnego Starter KIT. Tematyka: czasopismo dla grafików komputerowych. Klient: Software Wydawnictwo

Image

LOGO

Zakres prac: skład kilku numerów magazynu. Tematyka: Logo ilustrowany magazyn przeznaczony dla mężczyzn. Poruszający tematy stylu życia, mody, artykułów spożywczych i kosmetycznych, elektroniki użytkowej oraz sprzętu sportowego. Klient: Agora S.A.

Image

REKLAMA PRASOWA

Zakres prac: projekt A4. Klient: Protec

Image

Advertorial: Always

Zakres prac: projektowanie.

Image

Reklama prasowa

Zakres prac: projektowanie.

Image

Reklama prasowa

Zakres prac: projektowanie.

Image

Ulotka

Zakres prac: projektowanie.

Image

Kurier Powstańczy

Zakres prac: projektowanie oraz skład. Klient: Urządu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy

Image

Gazetka produktowa

Zakres prac: skład DTP. Klient: Eldom

Image

Czasopismo: Ekrany

Zakres prac: projekt nowego layoutu na konkurs. Klient: Wydawnictwo Ekrany

Image

Czasopismo: Boston

Zakres prac: skład DTP. Klient: Wydawnictwo Software

Image

Reklama prasowa

Zakres prac: projekt reklamy prasowej. Klient: Intredo

Image

Katalog produktowy

Zakres prac: projekt katalogu. Klient: APS Glass & Bar Supply Sp. z o.o.

Image

Reklama prasowa

Zakres prac: projekt. Klient: Dekoral

Image

Advertorial

Zakres prac: projekt. Klient: Weber

Image

Artykuł sponsorowany

Zakres prac: projekt. Klient: Evergreen Solutions

Image

Czasopismo: BAR

Zakres prac: skład DTP. Klient: Wydawnictwo Software

Image

Reklama prasowa

Zakres prac: projekt reklamy prasowej A4. Klient: Firma Bema

Image

Świat Przemysłu Farmaceutycznego

Zakres prac: redesign i skład. Tematyka: Magazyn branży farmaceutycznej. Klient: Farmacom

Image

artykuł sponsorowany

Zakres prac: projekt format A4 Klient: EKO PCBC

Image

reklama prasowa

Zakres prac: projekt pod format A4

Makieta

pomaga utrzymać elementy czasopisma w logicznym porządku. W układzie modułowym dzieli powierzchnię strony publikacji na prostokąty. Makieta pomaga utrzymać tekst i ilustracje w porządku. Ilość bloków, modułów zależy od stopnia skomplikowania czasopisma, im bardziej skomplikowana jest jego zawartość tym bardziej uniwersalna powinna być makieta.

Siatka w czasopiśmie

służy do organizowania tekstu i elementów graficznych na stronie, to narzędzie za pomocą, którego projektant czasopisma zapewnia równowagę w layoucie. Siatka stanowi szkielet strony i zapewnia spójność i nie powinna ograniczać kreatywności projektanta. Stosowanie siatki daje pewność, że poszczególne elementy projektu utworzą spójną całość czasopisma.

Kolumna dokumentu

to obszar strony zajęty przez tekst i elementy graficzne. Jest to prostokąt nieco mniejszy od wymiarów arkusza papieru, na którym został wydrukowany.

Łamy

odpowiadają za pionowy podział graficzny projektu czasopisma, w które wlewany jest tekst. Szerokość łamów ma duży wpływ na jego czytelność. Szerokość łamu zależy od formatu strony, szerokości i stopnia pisma. Na ogół w wierszu nie powinno się być więcej niż 40 znaków (sześć słów), aby nie utrudniać czytania tekstu.

Okładka magazynowa

strony takie zawierają duże elementy graficzne oraz dynamiczne tytuły podkreślające wiodący temat. W przypadku tabloidów pakiet taki dominuje na okładce (i może stanowić jedynie odsyłacz do tekstu znajdującego się wewnątrz numeru).

Kroje pisma

dzielimy na kroje tekstu zasadniczego i kroje nagłówkowe. Kroje nagłówkowe różnią się przede wszystkim wielkością, są dużo większe od tekstu zasadniczego. Ich wielkość zaczyna się powyżej 14 pkt. Składając nagłówki możemy pozwolić sobie na większą elastyczność i wykorzystać kontrast miedzy tekstem zasadniczym. Do składu nagłówków możemy użyć krojów bezszeryfowych, które dodadzą projektowi nowoczesności. Głowna część materiału składana jest krojem zasadniczym. Kroje pisma zasadniczego składamy krojami klasycznymi szeryfowymi np.: Garamond, Times, Calson. Kroje te najlepiej nadają się do tekstów długich.